
I dessa tuffa tider då många företag lider och riskerar att försvinna är det ändå viktigare att lyfta fram och uppmärksamma alla duktiga entreprenörer. Även om uppmärksamheten inte betalar några räkningar kan en nominering ge lite extra kraft att ta sig genom dessa tuffa tider.
Självklart stöder Entreprenörsstaden Företagarna i Uppsalas uppmaning att nominera företag och företagare i tävlingen “Årets Företagare”. Visst skall väl vi se till att Uppsala blir den region som nominerar flest företag i Sverige och visa att vi är en Entreprenörsstad utöver det vanliga.
Länken till Företagarnas nomineringssida är
https://www.foretagarna.se/nyheter/malardalen/2019/november/nominera-din-favorit-i-uppsala/

Entreprenör som arbetar med styrelseuppdrag i ägarledda bolag, är delägare i ett 15-tal småbolag samt älskar att arbeta med Ung Företagsamhet och hur vi kan lära oss mer om Kina.
Lämna ett svar